Cookie Consent by Privacy Policies website

O festivale

Rusínsky festival vo Svidníku: Unikátna oslava kultúrneho dedičstva

Rusínsky festival vo Svidníku každoročne privíta milovníkov kultúrneho dedičstva na severovýchode Slovenska. Od svojho založenia v roku 2013 sa Rusínsky festival vyprofiloval na popredné podujatie zamerané na prezentáciu rusínskej kultúry, jej umenia, tradícií a jazyka.

Viac než len festival

Podujatia Rusínskeho festivalu sa organizujú na viacerých miestach územia mesta Svidník, s hlavným programom od piatka do nedele na amfiteátri a sprievodnými programami, ktoré začínajú už v pondelok. Festival predstavuje ideálnu príležitosť na stretnutie s rodinou a priateľmi a ponúka niečo pre každého - od rodín s deťmi, cez mladých poznávajúcich nové hudobné žánre, až po fanúšikov folkloru a divadla.

Rozmanitosť na pódiách

Hlavným lákadlom festivalu je jeho hudobný program, ktorý združuje domácich aj cezpoľných interpretov s rusínskymi koreňmi alebo väzbami. Títo umelci prinášajú na festival širokú škálu hudobných štýlov, od tradičných po moderné žánre, čím obohacujú rusínsku kultúru o nové dimenzie a perspektívy.

Vzdelávanie a kultúrna výmena

S cieľom inšpirovať mladšie generácie a podporiť kultúrnu výmenu, Rusínsky festival ponúka množstvo workshopov a prednášok zameraných na rusínske umenie, remeslá a tradície. Tieto aktivity sú otvorené pre všetkých, kto má záujem prehĺbiť svoje vedomosti o rusínskom dedičstve.

Stretnutie kultúr

Rusínsky festival nie je len oslavou kultúrneho dedičstva, ale aj platformou pre dialóg medzi kultúrami a generáciami, čím prispieva k lepšiemu porozumeniu a multikultúrnemu súžitiu. Jeho každoročná prezentácia rusínskeho umenia a tradícií pozýva k spoločnému oslavovaniu rozmanitosti a spolupráce.

 

Zažite nezabudnuteľný týždeň plný objavov, hudby a tradičnej kultúry na Rusínskom festivale vo Svidníku. Tešíme sa na vašu účasť a príležitosť spoločne osláviť bohatstvo rusínskeho kultúrneho dedičstva.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Facebook: Rusínsky festival
Instagram: Rusínsky festival
Youtube: Rusínsky festival
12 ročníkov
FESTIVALU
7 dní
KULTÚRNYCH PODUJATÍ
vyše 15 000
NÁVŠTEVNÍKOV
46 krajín
ONLINE PRENOSY

Objavte jedinečný svet rusínskej kultúry na Slovensku!

Rusínsky festival je oslavou bohatého rusínskeho dedičstva, ktoré prináša živé vystúpenia, výstavy a prednášky obohacujúce poznanie rusínskej kultúry. Ponorte sa do autentického prostredia plného tradičnej hudby, tanca, výtvarného umenia a remesiel, ktoré ožívajú v srdci Slovenska. Užite si nezabudnuteľnú atmosféru plnú farieb, zvukov a autentických chutí spolu s rodinou a priateľmi.

Staňte sa súčasťou tejto jedinečnej kultúrnej udalosti, kde sa môžete stretnúť s umelcami, naučiť nové zručnosti a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky. Rusínsky festival je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí hľadajú inšpiráciu v autentickom umení a kultúrnych tradíciách. Nechajte sa pohltiť krásou rusínskej kultúry a objavte jej bohatstvo a rozmanitosť na Slovensku.

Rusínsky festival je ideálnym miestom pre stretnutia s priateľmi, získavanie nových zručností a tvorbu nezabudnuteľných spomienok, poskytujúc inšpiráciu z autentickej rusínskej kultúry a tradícií.

Ponorte sa do sveta tradičnej hudby, tanca, umenia a remesiel, ktorý vytvára nezabudnuteľnú atmosféru plnú farieb a zvukov.

Ďakujeme za podporu

#
#
#
# #

Miesta podujatí festivalu