Muzikanci pozberanci

Od samého začiatku to bolo iba o nás dvoch. Pretože sme poskytovali reštauračné služby, tak sme si povedali, že hostí na jednotlivých akciách treba nejako zabaviť a rozveseliť a že nestačí len rádio. Pred 6 rokmi sa to začalo s nami rozrastať, prišiel 3., 4., a 5. člen skupiny. Naša kapela prešla už niekoľkými organizačnými zmenami. Vďaka pôvodnému zoskupeniu sme sa okrem bežných akcií a vystúpení v kúpeľných mestách, dostali aj na festivaly ako je Hontianska paráda v Hrušove okr. V.Krtíš a medzinárodný festival v Zuberci okr. D.Kubín. Na týchto festivaloch sme doprevádzali tanečný súbor MORENA, ktorý bol založený Slovákmi žijúcimi v Londýne. Tým, že súbor prišiel vystúpiť so svojim programom na Slovensko, potreboval živý doprovod a tak nás oslovil. Čerešničkou pre nás bolo, keď o rok neskôr sme boli vedúcou súboru MORENA pozvaní na medzinárodný festival do Anglicka, ktorý sa konal v prístavnom meste POOL, odkiaľ nám ostali prekrásne zážitky.
No a tak prišla korona COVID-19 a pracovné povinnosti členov kapely boli príčinou organizačnej zmeny. V tomto roku 2021 sa nám už v novom zložení podarilo vo videoštúdiu Vlada Rohaľa nahrať naše 1. oficiálne CD, ktoré sme následne zaslali nielen do rozhlasových staníc, ale aj do TV Šláger. Mali sme šťastie a odozva prišla. Boli sme už nahrať 2 relácie v TV Šláger. V auguste budeme robiť videoklipy pre túto TV a dúfam, že nás potom na obrazovke uvidíte častejšie.
Lásku k hudbe vštepujeme aj našej vnučke NELKE, ktorú dedko učí spievať a babka bubnovať. Ale vnučka hovorí, že pôjde vystupovať, len keď jej budú tlieskať.
A prečo sa voláme Pozberanci ? Lebo sme pozbieraní. Manželia Jozef a Mária Hudákovci z Kurimky, Janka Hudáčinová a Katka Lacová z Hažlína, Ľuboslav Kaliňak zo Svidníka a Michal Gribus, ktorý je náš hosť, je z Bardejova.
Všetkých nás spája láska k hudbe.