Viete, čo je Rusínsky úsmev?

Americký úsmev je široký na dva prsty. Rusínsky je od radosti. Tento rok si určite pripravte kútiky úst na koniec mája a príďte do Svidníka na Rusínsky festival 2014.

V zmysle nosnej myšlienky Rusínskeho festivalu od „Rusínov pre všetkých“ jeho hlavný organizátor, Okresná organizácia Rusínskej obrody vo Svidníku, pre návštevníkov festivalu pripravil prekvapenie.

Pokiaľ plánujete navštíviť na Rusínskom festivale výstavy v pondelok, divadelné predstavenia v utorok, besedy v strede týždňa, zatúžite po rusínskej kinematografii alebo sa budete chcieť zúčastniť hlavného programu festivalu v piatok a cez víkend, usmievajte sa. Jedine za úsmev sa dostanete na tohtoročný Rusínsky festival. Jeden majte vždy pripravený v zálohe.

Rusínsky festival 2014 bude po roku opäť znamenať týždeň kultúrnych podujatí. Ten si vlani vychutnali tisícky účastníkov. Pridajte sa k nim tentokrát aj vy – určite si prídete na svoje. Pokiaľ ešte neviete, čo by ste radi navštívili, prezrite si náš tohtoročný program. Stačí si len vybrať podujatie, prísť naň, usmiať sa a užívať si.